Hokejaška selekcija BiH je večeras u sjajnoj atmosferi u Skenderiji u odlučujućem meču Svjetskog prvenstva (divizija III, grupa B) pobijedila Sj. Koreju sa 4:2 i osvojila zlatnu medalju.

Naš tim je ovom pobjedom izborio plasman u viši rang, tačnije u diviziju III – grupa A.

Sj. Koreja je u večerašnjem susretu povela u drugoj minuti golom Honga, ali Nikko Gaković u 12. minuti pogađa za 1:1.

Reprezentacija Sj. Koreje je u 18. minuti došla do drugog pogotka, a gol je ponovo zabio Hong.

Ipak, naši momci su do kraja meča zabili još tri gola i stigli do velike pobjede.

Dino Čordalija je u 38. minuti izjednačio na 2:2, a Andreas Andrijašević u istoj minuti postiže novi pogodak za naš tim.

Konačnih 4:2 postavio je Denny Miškić u 43. minuti.

Hokejaši BiH su prethodno pobijedili Iran sa 3:0, Filipine sa 6:3, Singapur sa 9:2, dok su nakon produžetka poraženi od Hong Konga sa 3:4.

BiH je na kraju zauzela prvo mjesto sa 13 bodova, slijedi Sj. Koreja sa 12, Hong Kong je osvojio 11, Filipini 6, Singapur 3, a Iran je bez bodova.

Spomenimo da su hokejaši BiH trenutno na 48. poziciji na IHF rang listi.