Ženska selekcija je večeras u Cazinu u meču trećeg kola grupe 1 kvalifikacija za EURO poražena od Grčke rezultatom 22:24.

BiH je na poluvremena gubila od favoriziranih Grkinja sa 8:12.

Grkinje su u nastavku imale i po šest golova prednosti, ali naše rukometašice su zaigrale mnogo bolje u finišu i u 56. minuti su imale samo gol zaostatka (21:22).

Gošće su na kraju slavile sa dva gola razlike.

Reprezentaciju Grčke je do pobjede predvodila Maria Chatziparasidou sa osam golova.

Najefikasnije u BiH bile su Desire Kolašinac sa sedam te Armina Isić sa šest golova. Anica Gudelj je imala 13 odbrana.

U drugom duelu grupe 1 selekcija Rumunije je pobijedila Hrvatsku sa 26:24.

Rumunija je prva u našoj grupi sa tri pobjede iz tri kola, druga je Hrvatska sa dva trijumfa i jednim porazom, Grčka ima pobjedu i dva poraza, a naš tim tri poraza.

Rukometašice BiH će u nedjelju u gostima protiv Grčke igrati duel četvrtog kola kvalifikacija.

Plasman na EURO izborit će prve dvije reprezentacije iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane selekcije.