Borac i Sarajevo su večeras u Banjoj Luci u prvom duelu četvrtfinala Kupa BiH odigrali 0:0.

Prvu šansu imalo je Sarajevo u 10. minuti, ali odbrana Borca je u posljednji trenutak interevnisala i loptu izbacila u korner.

Desetak minuta kasnije Grahovac je imao sjajnu šansu za Borac, međutim njegov udarac je odbranio golman Iliev.

Renan je u 25. minuti šutirao pored gola Banjalučana, da bi dvije minute kasnije prečka spasila domaće nakon šuta Kyeremeha.

Spomenimo da su fudbaleri Sarajeva u prvom poluvremenu u dva navrata tražili penal, igrači Borca jednom, ali glavni arbitar Irfan Peljto nijednom nije pokazao na bijelu tačku.

Borac je u 65. minuti mogao do prednosti. Vuković je pobjegao Kyeremehu, došao do peterca gostiju, šutirao, međutim Iliev je sjajno intervenisao.

U 78. minuti je došlo do koškanja između igrača oba tima, a čak su i rezervni igrači ušli na teren. Peljto je nakon nekoliko minuta smirio situaciju i pokazao šest žutih kartona – po tri na obje strane.

Revanš utakmica igra se za 14 dana na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu.