Real golovima Ronalda i Rodrigueza potvrdio plasman u narednu rundu

U revanš utakmici osmine finala Lige Šampiona, fudbaleri Reala su u Madridu pobijedili Romu sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale ukupnim rezultatom 4:0.

Prvi meč odigran u Rimu završio je 0:2 u korist Reala, pa je Roma večeras pokušala što prije doći do gola.

Roma je u 14. minuti imala veliku priliku, kada je Edin Džeko izašao sam ispred Navasa, ali njegov udarac završio je pored gola.

Do kraja prvog poluvremena oba tima su imala nekoliko prilika, a Džeko je u 28. minuti asistirao Salahu, međutim reprezentativac Egipta nije uspio savladali golmana Reala.

Gosti su početkom drugog poluvremena imali velike prilike preko Salaha, Florenzija i Manolasa, da bi najbolji igrač Reala Cristiano Ronaldo u 64. minuti pogodio za vodstvo svoje momčadi od 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Rodriguez četiri minute kasnije.

Edin Džeko i Ervin Zukanović su odigrali cijeli susret za Romu, dok je Miralem Pjanić zamijenjen nakon 45 minuta igre,

Zukanović je u 76. minuti zaradio i žuti karton.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa, Wolfsburg je na svom terenu savladao Gent sa 1:0 te se ukupnim rezultatom 4:2 plasirao u narednu fazu.

Potencijalni bh. reprezentativac Danijel Milićević odigrao je svih 90 minuta za Gent.