Posljednjeplasirana Zvijezda je u Ugljeviku u meču 20. kola Premijer lige BiH pobijedila Sarajevo rezultatom 1:0.

Sarajevo je bilo favorit uoči susreta, ali domaći su na kraju osvojili velika tri boda.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prilika, a 50. minuti Kayode se nije najbolje snašao ispred golmana Sarajeva Ilieva.

Pet minuta kasnije Mustafić je šutirao visoko preko gola Zvijezde.

Igrala se 66. minuta kada je Karaklajić bio sam ispred Ilieva, ali je Radović u posljednji trenutak intervenisao i spasio gol.

Sarajevo je najbolju šansu imalo u 81. minuti. Đuričković je sa vrha peterca šutirao glavom, međutim pogodio je prečku.

Čataković je u 86. minuti zatresao vanjski dio mreže gola Zvijezde.

Domaći su do velike pobjede stigli u 93. minuti, a strijelac gola je bio Vadze.

Sarajevu je ovo bio treći vezani poraz u Premijer ligi BiH.

Momčad Sarajeva je četvrta na tabeli sa 33 boda, a Zvijezda je posljednja sa 14 bodova.

U narednom kolu Sarajevo na Grbavici igra veliki derbi protiv Želje, dok će Zvijezda gostovati Tuzli.