Cesena povela, pa na kraju izgubila meč

Cesena je večeras u okviru 30. kola Serie B bila na pragu nove pobjede, no gostujuća ekipa Salernitane je priredila iznenađenje i odnijela puni plijen.

Domaći su poveli sa 1:0 u 19. minuti nakon što je naš reprezentativac Milan Đurić izborio penal, a precizan sa bijele tačke bio Ciano.

Desetak minuta kasnije gosti su uzvratili istom mjerom, te preko Code stigli do poravnanja.

U 28. minuti Caidara je zaradio svoj drugi žuti, odnosno crveni karton pa je Cesena do kraja utakmice igrala sa igračem manje.

Isključenje je poremetilo planove domaćeg tima, a Salernitana je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade šokirala domaće i preko Bagadura stigla do pobjede od 1:2.

Đurić je u ovom susretu odigrao svih 90 minuta, a Cesena je večeras propustila priliku da zasjedne na treće mjesto na tabeli.