Sloboda, Zrinjski, Sarajevo i Željezničar došli do važnih pobjeda

Proteklog vikenda na programu su bile su utakmice 20. kola Premijer lige BiH u kojima je postignuto 17 golova.

Sjajan meč odigrali su Široki Brijeg i Zrinjski, a gosti iz Mostara su na kraju pobijedili rezultatom 3:4.

Momčad Slobode je u Tuzli minimalnim rezultatom 1:0 savladala Radnik i zadržala lidersku poziciju.

Željezničar je gostovao u Mostaru kod Veleža i teže nego što se očekivalo slavio sa 1:0, dok je Sarajevo golom u 93. minuti pobijedilo Čelik na svom terenu sa 2:1.

Sarajevski Olimpic je deklasirao Borac rezultatom 3:0, a Drina i Slavija su podijelili bodove odigravši 1:1.

Utakmice između Mladosti i Viteza, odnosno Travnika i Rudara završile su nepopularnim rezultatom 0:0.

5. mart:

Drina Zvornik – Slavija 1:1 (Ćulibrk 43. minuta; Pušara 88. minuta)

Drina Zvornik: Erić, Vasiljević, Stefanović, Blagojević, Ćulibrk, Kuzmanović, Jokić, Ivanović, Ilić, Radovan Vasić i Kikić. Još su igrali Aleksandar Vasić i Simić.

Slavija: Lučić, Bošković, Ristić, Barić, Grujičić, Spalević, Arsenijević, Kartal, Čomor, Vejnović i Marković. Još su igrali Pušara, Krmar i Simović.

Velež – Željezničar 0:1 (Bekrić 61. minuta)

Velež: Bobić, Lukomirak, Količić, Jakirović, Alikadić, Isić, Ćemalović, Kodro, Jazvin, Demić i Serdarević. Još su igrali Memić, Vidović i Jakupović.

Željezničar: Kjosevski, Lendrić, Siniša Stevanović, Miroslav Stevanović, Tiago, Kosorić, Blagojević, Zolotić, Stanić, Bogičević i Bekrić. Još su igrali Zahirović, Đermanović i Beganović.

Olimpic – Borac 3:0 (Muharemović 29. minuta, Anđušić 69. minuta, Uzelac 85. minuta)

Olimpic: Bandović, Vukomanović, Uzelac, Hadžić, Regoje, Muharemović, Handžić, Brković, Hebibović, Milović i Radović. Još su igrali Anđušić, Karić i Mahović.

Borac: Ružić, Rajović, Đokić, Mance, Milosavljev, Bečelić, Jović, Maletić, Kiso, Redžić i Raspudić. Još su igrali Đilas, Vidović i Predragović.

Travnik – Rudar Prijedor 0:0

Travnik: Nurković, Jelić, Bakrač, Mornar, Zajmović, Zec, Jašarević, Smajić, Kovač, Nuhić i Ćurić. Još su igrali Kouadio, Hadžibulić i Čulum.

Rudar Prijedor: Kozić, Milutinović, Burazor, Jakupović, Šodić, Kantar, Jovičić, Pekija, Antonić, Kunić i Erić. Još su igrali Pejić, Radoja i Marić.

Mladost Doboj Kakanj – Vitez 0:0

Mladost Doobj Kakanj: Hadžić, Milisavljević, Karahmet, Kovač, Čović, Ramović, Isaković, Gačan, Musić, Kobilica i Dilaver. Još su igrali Šišić, Poček i Husić.

Vitez: Tirić, Novak, Barić, Jusufbašić, Livančić, Šantić, Muminović, Jevtić, Sadiković, Jurić i Radeljić. Još su igrali Anastasov, Kapetan i Stanić.

Sarajevo – Čelik 2:1 (Benko 68. minuta, Harba 93. minuta; Marin Popović 56. minuta)

Sarajevo: Pavlović, Emerson, Cezar, Barbarić, Kadušić, Duljević, Radovac, Kovačević, Simeunović, Amer Bekić i Almir Bekić. Još su igrali Benko, Harba i Kramar.

Čelik: Adilović, Pezer, Marin Popović, Grahovac, Bureković, Đidić, Karić, Selimović, Bajraktarević, Goran Popović i Kojić. Još su igrali Duraković i Šabanović.

6. mart:

Sloboda – Radnik Bijeljina 1:0 (Sarić 42. minuta)

Sloboda: Pirić, Mehmedagić, Ahmetović, Sarić, Kostić, Haurdić, Veselinović, Zeba, Stjepanović, Efendić i Ivetić. Još su igrali Ordagić, Merzić i Krpić.

Radnik Bijeljina: Avdukić, Srećković, Slobodan Jakovljević, Šećerović, Hodžić, Obradović, Janković, Beširević, Memišević, Ivan Jakovljević i Ostojić. Još su igrali Maksimović, Glišić i Vasić.

Široki Brijeg – Zrinjski 3:4 (Crnov 6. minuta, Krstanović 13. minuta, Pandža 76. minuta; Mešanović 31. minuta, Petrak 48. minuta, Todorović 70. minuta, Arežina 92. minuta).

Široki Brijeg: Soldo, Krstanović, Baraban, Pandža, Pehar, Barišić, Crnov, Wagner, Kožulj, Brekalo i Ćorić. Još su igrali Ćorluka, Ajayi i Buhač.

Zrinjski: Karačić, Žeravica, Filipović, Petrak, Graovac, Čolić, Tomić, Laštro, Todorović, Stojkić i Mešanović. Još su igrali Arežina, Stojanović i Vasilj.