Fudbaleri Sivasspora savladali su Rizespor rezultatom 1:0 u duelu 25. kola turske Superlige.

Naš Dal Varešanović (22) igrao je do 65. minute za momčad Rizea.

Varešanović je od portala Sofascore dobio ocjenu 7.0.

Bh. reprezentativac je ove sezone odigrao 24 utakmice u svim takmičenjima za Rize i sa devet golova je najbolji strijelac svoje ekipe.

Pobjedonosni gol na današnjem duelu za Sivasspor postigao je Manaj u 30. minuti.

Sivasspor je trenutno deveti na tabeli sa 33 boda, dok je Rize na šestoj poziciji sa tri boda više.

U narednom kolu Rizespor igra protiv Fenerbahcea, a Sivasspor će gostovati Hatayu.

Mujakić i Bajić nastupili za Ankaragucu

Konyaspor, koji sa klupe predvodi Fahrudin Omerović (62), pobijedio je Ankaragucu rezultatom 1:0.

Nihad Mujakić (25) igrao je do 81. minute na poziciji stopera u timu Ankare. Mujakić je od Sofascore dobio ocjenu 6.4.

Bh. reprezentativac je ove sezone odigrao ukupno 26 utakmica i zabio jedan gol.

Riad Bajić (29) je na teren ušao u 89. minuti u timu Ankare. Bajiću je ovo bio 19. nastup. Postigao je četiri pogotka.

Inače, strijelac za trijumf Konye protiv Ankare bio je Prip u 38. minuti.

Ekipa Konye je pretposljednja na tabeli sa 25 bodova, a Ankaragucu zauzima 11. mjesto sa 29 bodova.

U narednom kolu Konya gostuje Bešiktašu, dok će Ankaragucu igrati protiv Galate.