Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su poslije boljeg izvođenja penala slavili protiv tuzlanske Slobode.

Regularnih 90 minuta igre na stadionu Tušanj u Tuzli okončano je rezultatom 1:1, a Bordo tim je poslije penala bio bolji sa 4:3.

Gosti iz Sarajeva su nakon prvog poluvremena imali vodstvo. Igrala se 32. minuta kada je Hasić postigao gol.

Ipak, Sloboda je do poravnanja stigla u 52. minuti preko Delića.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo, a u izvođenju jedanaesteraca uspješniji su bili igrači Sarajeva i prošli dalje.

Junak je bio golman Sarajeva Iliev koji je odbranio dva penala.

Inače, Sarajevo će narednog vikenda u okviru 19. kola PL BiH igrati protiv Širokog Brijega.

Sloboda, koja je lider u Prvoj ligi FBiH, će 16. marta igrati u gostima protiv Jedinstva meč 16. kola drugog ranga bh. fudbala.