Fenerbahce je jučer savladao Ankaragucu sa 2:1, a nakon meča Ismail Kartal je govorio o Edinu Džeki.

Novinari su upitali Kartala o odnosu sa Džekom i njegovom formom.

“Sistem igre ne možemo mijenjati svake minute. Pravimo promjene na osnovu protivnika i kako se kreće situacija u utakmici.

Edin Džeko možda izgleda statično posljednje dvije ili tri sedmice, ali on dobro zna kako da doprinese ekipi svojom igrom. Batshuayi radi dobro, postiže golove i bori se za svoje mjesto u ekipi”, kazao je Kartal.

Edin Džeko je jučer igrao do 71. minute, a pobjedu Feneru donio je Cengiz Under sa dva pogotka.

Dijamant je odigrao 28 utakmica ove sezone, a postigao je 20 golova. Već četiri meča je bez gola.

U narednoj utakmici Fener gostuje Antalyasporu, a pojedini mediji pišu da će Džeko meč početi na klupi.

Fenerbahce je prvi na tabeli sa tri boda više od Galatasaraya koji večeras igra svoj meč ovog kola.