Fenerbahce naših Edina Džeke (37) i Radeta Krunića (30) savladao je rezultatom 2:1 ekipu Ankaragucu za koju nastupaju Nihad Mujakić (25) i Riad Bajić (29)

Bio je to susret 23. kola turske Superlige, a gosti su poveli u 13. minuti kada je Cigerci savladao Livakovića sa bijele tačke.

Ipak, Fener je do preokreta i trijumfa stigao golovima Undera u 20. i 32. minuti.

Edin Džeko je večeras igrao do 71. minute za Fenerbahce.

Za svoj nastup dobio je ocjenu 6.4. Džeko je ove sezone odigrao 28 utakmica, zabio 20 golova te sedam puta asistirao.

Sa 16 golova je prvi strijelac turske Superlige, dok je u Konf. ligi pogađao četiri puta.

Rade Krunić je proveo svih 90 minuta na terenu u timu Fenera te dobio ocjenu 7.1. Bio je ovo treći nastup Radeta u dresu tima iz Istanbula.

Mujakić je odigrao kompletan meč za Ankaru na poziciji stopera. Portal Sofascore je njegov nastup ocijenio sa 6.1. Bh. reprezentativac je ove sezone ukupno odigrao 23 meča i zabio jedan gol.

Riad Bajić je na teren ušao u 73. minuti i dobio ocjenu 6.6. Bajiću je ovo bio 18. nastup u sezoni. Postigao je četiri pogotka.

Momčad Fenera je prva na tabeli sa 60 bodova te ima tri boda više od druge Galate koja sutra igra svoju utakmicu.

Ekipa Ankare je na 11. poziciji sa 28 osvojenih bodova.