Fudbaleri Sarajeva su večeras u Umagu u prijateljskom duelu savladali ukrajinski Rukh iz Lviva rezultatom 2:0 i ostvarili treću pobjedu na zimskim pripremama.

Utakmica se igrala dva puta po 60 minuta, a oba gola za Sarajevo protiv trenutno šestog tima ukrajinskog šampionata postigli su Južnoamerikanci.

Ekipa Sarajeva je povela u 33. minuti.

Penaranda je asistirao, a Renan Oliveira rutinski matirao golmana ukrajinskog tima.

Igrala se 46. minuta kada je Penaranda sjajno pogodio poslije asistencije Oliveire.

Za Sarajevo su u prvih 60 minuta igrali:

Rogić, Soldo, Đuričković, Kapetanović, Kyeremeh, Julardžija, Matanović, Ziljkić, Penaranda, Hasić te Oliveira.

Drugih 60 minuta su igrali:

Iliev, Aničić, Čelik, Duraković, Radović, Buljubašić, Krdžalić, Anđušić, Ljukovac, Mustafić te Čataković.

Inače, Sarajevo je prethodno slavilo protiv Radnika iz Hadžića sa 4:0 te protiv slovenačkog Aluminija rezultatom 3:0.

Sarajevo će do kraja zimskih priprema igrati protiv Makedonije GP i Kopera.

Izabranici Simona Rožmana su nakon prvog dijela sezone u PL BiH na četvrtom mjestu sa 33 osvojena boda.

Ekipa Sarajeva se plasirala i u osminu finala Kupa BiH. Protivnik Bordo timu je FK Sloboda, a taj meč se igra 12. februara u Tuzli.