Rukometaši Francuske i Danske igrat će u finalu EHF EURO 2024.

Francuzi su u prvom polufinalnom duelu nakon velike drame i produžetaka savladali Švedsku sa 34:30 (27:27 nakon 60 minuta igre).

Francuska je odlično odigrala prvo poluvrijeme i vodila sa 17:11.

Ipak, Šveđani su u nastavku zaigrali fenomenalno, preokrenuli rezultat u svoju korist te pred sami kraj imali dva gola prednosti.

Francuzi su 20 sekundi prije kraja smanjili sa 26:27, zatim su Šveđani izgubili loptu, a onda je francuski rukometaš Prandi u posljednjoj sekundi iz deveterca zabio čudesan gol i izborio produžetke.

Rukometaši Francuske su u produžecima bili uspješniji i izborili nastup u finalu.

U drugom polufinalnom susretu Danska je bila bolja od domaćina Njemačke sa 29:26.

Danci su nakon prvog poluvremena gubili sa 12:14, ali su u drugih 30 minuta igrali sjajno i stigli do pobjede.

Finalna utakmica na programu je 28. januara od 17,45 sati. Isti dan od 15,00 sati Njemačka i Švedska će igrati duel za treće mjesto.

Inače, danas je odigran i duel za peto mjesto u kojem je Mađarska savladala reprezentaciju Slovenije sa 23:22.

Slovenci i Mađari su potencijalni protivnici naše reprezentacije u baražu za SP 2025.