Danas su širom Europe igrane prijateljske utakmice, a veliki broj bh. fudbalera je igrao za svoje timove.

Momčad Šturma je savladala ukrajinski Dnipro sa 2:1, a naš Jusuf Gazibegović (23) igrao je od prve minute za tim iz Graza.

Fudbaleri Šturma naredni pripremni meč igraju 27. januara protiv mađarske ekipe MTK, dok će 30. januara odmjeriti snage sa ukrajinskim Rukhom.

Šturm će 2. februara igrati Kup utakmicu protiv bečke Austrije, a sedam dana kasnije u okviru austrijske Bundeslige igra veliki derbi sa Salzburgom.

Momčad Šturma je druga u ligi sa 37 bodova te ima dva boda manje od lidera Salzburga.

Četiri bh. fudbalera nastupila za Ferencvaroš

Mađarski Ferencvaroš je danas igrao dva prijateljska meča, a četiri bh. fudbalera su igrala za tim iz Budimpešte.

Ferenc je u prvom susretu savladao češki Plzen rezultatom 3:1, a Stjepan Lončar (27) je odigrao svih 90 minuta.

Lončar igra sjajno na tekućim pripremama i sa tri gola je najbolji strijelac svoje ekipe.

U drugom susretu izabranici Dejana Stankovića su poraženi od ukrajinskog Kryvbasa sa 0:2.

Kenan Kodro (30) i Amer Gojak (26) su odigrali kompletan meč za Ferencvaroš, a Muhamed Bešić (32) je zamijenjen u 66. minuti.

Eldar Ćivić (27) nije konkurisao za današnje utakmice Ferencvaroša.

Aktuelni šampion Mađarske će 3. februara gostovati Kisvardi u okviru 18. kola tamošnjeg prvenstva.

Ferencvaroš je drugi na tabeli sa 33 boda i ima bod manje od Paksa.

Hotić u startnoj postavi Lecha

Dino Hotić (28) igrao je u startnoj postavi Lecha u prijateljskom meču protiv ukrajinskog Shakhtara.

Ukrajinski tim je slavio rezultatom 3:1.

Hotić i saigrači će do kraja zimski priprema odigrati još jedan duel i to 3. februara protiv Wisle Plock.

Šampionat u Poljskoj se nastavlja 10. februara kada će Lech u okviru 20. kola dočekati Zaglebie.

Lech je trenutno treći u Poljskoj sa 33 boda.