Fudbaleri Osijeka su u prijateljskom meču savladali mađarski Fehervar rezultatom 2:0, a strijelac jednog gola bio je naš Nail Omerović (21).

U21 reprezentativac BiH je zaigrao u startnoj postavi Osijeka te pogodio u 69. minuti.

Minutu kasnije izašao je iz igre.

Konačnih 2:0 za Osijek postavio je Mierez u 80. minuti utakmice.

Omerović je ove sezone odigrao ukupno 17 zvaničnih mečeva za Osijek u svim takmičenjima.

Zabio je jedan gol i jednom asistirao. Najčešće je igrao na lijevom beku, a na nekoliko susreta je bio desni bek te ofanzivni vezni.

Prvenstvo u HNL-u se nastavlja narednog vikenda, a Osijek će 27. januara igrati protiv Rudeša.

Gazibegović starter za Šturm

Šturm je u prijateljskom duelu poražen od mađarskog KTE-a rezultatom 1:2.

Jusuf Gazibegović je prije nekoliko dana u meču protiv Cracovie zamijenjen u prvom poluvremenu zbog lakše povrede, ali je danas bio u startnoj postavi Šturma.

Gazibegović je na terenu proveo svih 90 minuta. Jusuf je ove sezone standardan u Šturmu i odigrao je 26 mečeva u svim takmičenjima, zabio gol i tri puta asistirao.

Ekipa Šturma će do kraja januara odigrati još četiri prijateljska meča i to protiv CSKA Sofije, Dnipra, MTK-a te Rukha.

Tim iz Graza 2. februara igra Kup utakmicu protiv bečke Austrije, a 9. februara će igrati veliki derbi austrijske Bundeslige protiv Salzburga.

Kahviću nove minute u Zvezdi

Crvena Zvezda je rezultatom 1:0 slavila protiv mađarskog ZTE-a , a mladi Zmaj Aleksandar Kahvić (21) ponovo je dobio šansu za igru u beogradskom timu.

Kahvić je igrao od 63. minute za Crvenu Zvezdu.

Aleksandar je prije dva dana bio asistent u pobjedi Zvezde nad ekipom Chorlaka od 3:2.

Kahvić je proteklu polusezonu igrao za Železničar iz Pančeva, a na deset utakmica postigao je devet golova.

Aleksandar je rođen u Doboju. Igrao je za mlađe selekcije Grafičara, Zvezde, Maccabi Haife, te za OFK Beograd.

Korpulentni napadač je odigrao pet utakmica za U21 selekcije BiH, a nastupao je i za U19, U18, U17 i U16 reprezentacije BiH.