Fudbaleri Kasimpase neočekivano su ispali iz Kupa Turske nakon što su danas u meču 1/16 finala poraženi od drugoligaša Bandirme sa 0:1.

Naš Haris Hajradinović (29) odigrao je cijelu utakmicu za Kasimpasu te nosio kapitensku traku.

Bio je to 23. nastup Harisa ove sezone u svim takmičenjima. Zabio je jedan gol te devet puta asistirao.

Inače, trijumf Bandirmi donio je Mimaroglu golom u 40. minuti.

Hodžićev Hatay ubjedljiv

Za razliku od Hajradinovića, razloga za slavlje imao i Armin Hodžić (23).

Nekadašnji igrač Željezničar nastupio je od 80. minute u pobjedi Hataya nad Sakaryom rezultatom 5:1.

Hodžiću je ovo bio 19. nastup u tekućoj sezoni za Hatay. Postigao je tri gola i jednom asistirao.

U današnjem duelu Hataya i Sakaryje briljirao je švedski napadač Strandberg sa četiri pogotka.

Dele-Bashiru je bio strijelac jednog gola za Hatay, a jediin pogodak za goste zabio je Dimitrov.

Mujakić izborio penal u pobjedi Ankare

Ankaragucu je rezultatom 3:1 slavio protiv Rizea i prošao u osminu finala.

Nihad Mujakić (25) je odigrao cijeli susret za Ankaru te izborio penal. Naš reprezentativac je ove sezone ukupno 21 susret, postigao jedan gol i jednom asistirao.

Andrej Đokanović (22) i Riad Bajić (29) nisu ulazili u igru u timu Ankare.

Do 60. minute za Rize je nastupio Dal Varešanović (22). Dal je ove sezone odigrao 20 mečeva u svim takmičenjima za Rize, postigao sedam golova te tri puta asistirao.

Inače, strijelci za Ankaragucu u večerašnjem dvoboju bili su Guneren, Cigerci i Morutan.