Rukometaši Nizozemske su večeras u Mannheimu u duelu drugog kola grupe E savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 36:20.

BiH je bio ovo drugi poraz na prvenstvu, s obzirom da su izabranici Irfana Smajlagića u prvom kolu izgubili od Švedske sa 20:29.

Nizozemci su od samog početka dominirali i nakon prvih 30 minuta igre imali prednost od 17:7.

U nastavku duela favorizirani Nizozemci su povećali vodstvo i stigli do ubjedljive pobjede.

Reprezentaciju Nizozemske su do pobjede predvodili Rutger ten Velde sa devet te Dani Baijens sa osam golova.

Najefikasniji u našem timu bili su Marko Davidović sa četiri te Marko Panić i Nedim Hadžić sa po tri postignuta gola.

Večeras se od 20,30 sati u Mannheimu igra drugi meč naše grupe između Švedske i Gruzije.

BiH će u ponedjeljak od 18,00 sati protiv Gruzije igrati posljednju utakmicu na EHF EURO u Njemačkoj.