Edin Džeko (37) postigao je tri gola u ubjedljivoj pobjedi Fenerbahcea nad Konyom od 7:1.

Bio je to zaostali duel 16. kola turske Superlige, a Džeko je već u 11. minuti iz penala doveo Fener u prednost.

Igrala se 32. minuta kada je sjajni Džeko zabio novi gol za Fenerbahce.

Osam minuta kasnije Dijamant je postigao hat-trick. Džeko je zamijenjen početkom drugog poluvremena, a od portala Sofascore je dobio ocjenu 9.7.

Edin je ove sezone zabio ukupno 20 golova u svim takmičenjima. Sa 16 golova je prvi strijelac turske Superlige, dok je četiri gola postigao u Konf. ligi.

Džeko je dodao i sedam asistencija u tekućoj sezoni.

Inače, preostale golove za Fener u večerašnjem dvoboju protiv Konye zabili su Muldur u 42., zatim Szymanski u 45., Batshuayi u 63. minuti, dok je Yazgili postigao autogol u 83. minuti.

Strijelac počasnog gola za Konyu bio je Guilherme u 90. minuti.

Fudbaleri Fenerbahcea su prvi na tabeli u Turskoj sa 50 bodova.

Drugoplasirana Galata ima tri boda manje, ali sutra igra svoju utakmicu protiv Sivasspora.

Momčad Konye se nalazi na 18. poziciji sa 18 bodova.

Edin i saigrači u narednom kolu gostuju Gaziantepu, dok će Konya igrati protiv Istanbulspora.