Fudbaleri Pendika su u duelu zaostalog 16. kola turske Superlige poraženi na svom terenu od Antalyje rezultatom 0:1.

Ozturk je golom u 19. minuti donio trijumf Antalyji za koju je cijeli meč odigrao naš Dario Šarić (25).

Šariću je ovo bio 16. nastup ove sezone u turskoj Superligi, a zabio je dva gola. Večeras je, kao i na prethodnim duelima, igrao na poziciji centralnog veznog.

Portal Sofascore je njegov nastup ocijenio sa 6.9.

Drugi naš fudbaler Deni Milošević (28) ušao je na teren u 63. minuti u pobjedničkom timu. Bio mu je ovo četvrti nastup Denija ove sezone, a večeras je ocijenjen sa 6.7. Igrao je na poziciji ofanzivnog veznog.

Ekipa Pendika je predzadnja sa 15 bodova, dok je Antalya na osmoj poziciji sa 28 bodova.

Mujakić i Bajić igrali za Ankaru

Momčadi Alanye i Ankaragucu odigrale su 1:1. Balkovec je zabio gol za Alanyju, a strijelac za Ankaragucu bio je Radaković.

Nihad Mujakić (25) odigrao je cijeli susret za Ankaru na poziciji stopera. Ovo mu je bio 17. nastup u tekućoj sezoni, a Sofascore ga je ocijenio sa 6.6.

Riad Bajić (29) igrao je od 66. minure u timu Ankare. Dobio je ocjenu 6.6, a večeras je nastupio 13. put u sezoni. Bh. napadač je zabio tri gola ove sezone.

Andrej Đokanović (22) nije ulazio u igru u ekipi Ankaragucua. Đokanović je ove sezone odigrao 14 utakmica u svim takmičenjima.

Ankaragucu je trenutno na 12. mjestu sa 21 bodom, a Alanya se nalazi na 11. poziciji sa bodom više.