Inter je u meču 19. kola talijanske Serije A uz mnogo problema pobijedio Veronu rezultatom 2:1.

Naš Milan Đurić (33) igrao je do 73. minute za Veronu sa kapitenskom trakom.

Milanu je ovo bio 19. nastup ove sezone u svim takmičenjima. Postigao je pet golova i dva puta asistirao.

Portal Sofascore je njegov nastup u danjašnjem dvoboju ocijenio sa 6.8. Imao je osam dobijenih duela sa protivničkim igračima, 21 dodir s loptom te jedan udarac prema golu Intera.

Inače, Inter je poveo golom Lautara u 13. minuti, da bi Henry u 74. minuti poravnao na 1:1.

Prava drama odvijala se u sudijskoj nadoknadi.

Prvo je Fratessi u 94. minuti postigao drugi gol za Inter, a dvije minute kasnije Verona je ostala sa igračem manje jer je Lazović dobio crveni karton.

U 10. minuti sudijske nadoknade dosuđen je penal za Veronu, ali Henry je pogodio stativu.

Inter je lider u Italiji sa 48 osvojenih bodova, dok Verona zauzima 18. mjesto sa 14 bodova.

Ekipa Intera će u narednom kolu gostovati Monzi, a Verona dočekuje Empoli.