Fudbaleri Bešiktaša poraženi su od Alanye sa 1:3 u duelu 17. kola turske Superlige.

Bio je ovo treći susret u nizu bez pobjede za Bešiktaš, a naš Amir Hadžiahmetović (26) igrao je do 71. minute.

Colley je u devetoj minuti doveo Bešiktaš u prednost, ali je Odzemir u 38. minuti pogodio za 1:1.

Promjene rezultata nije bilo sve do 87. minute kada Janvier pogađa za vodstvo gostiju. Konačnih 1:3 postavlja Carlos Eduardo u 90. minuti.

Bešiktaš je nakon 17 odigranih kola na petom mjestu sa 26 bodova, dok je Alanya na 15. poziciji sa 17 bodova.

U drugom večerašnjem susretu ekipe Ankare i Hataya odigrale su 0:0.

Ankara je mogla osvojiti i tri boda, ali Riad Bajić (29) nije iskoristio penal u 17. minuti.

Nihad Mujakić (25) proveo je svih 90 minuta na terenu u timu Ankare, Riad Bajić igrao je do 67. minute, a Andrej Đokanović (22) nije ulazio u igru.

Momčad Ankare je trenutno na 11. mjestu sa 19 bodova, dok Hatay ima isti broj bodova i nalazi se na 10. poziciji.