Stuttgart je u susretu 16. kola njemačke Bundeslige ubjedljivo pobijedio Augsburg rezultatom 3:0.

Naš Ermedin Demirović (25) odigrao je cijelu utakmicu za Augsburg na poziciji napadača te nosio kapitensku traku.

Bio je ovo 16. nastup Ermedina ove sezone u Bundesligi. Sa osam golova je prvi strijelac kluba, a najbolji je i asistent Augsburga sa pet asistencija.

Inače, Domaći su u večerašnjem susretu poveli u 18. minuti kada je mrežu Augsburga zatresao Undav.

Najbolji strijelac Stuttgarta Guirassy u 45. minuti zabija za 2:0. Konačnih 3:0 postavlja Fuhrich u 70. minuti utakmice.

Stuttgart je trenutno na odličnom trećem mjestu sa 34 boda, a Augsburg je na 11. poziciji sa 18 bodova.

U Bundesligi sada slijedi pauza do sredine januara.

Augsburg će 13. januara u okviru 17. kola ugostiti lidera Bayera, dok će Stuttgart dan kasnije gostovati Borussiji M'Gladbach.