Sloga Meridian je danas u meču 16. kola PL BiH deklasirana od lidera Borca sa 0:4.

Bio je ovo prvi poraz Sloge na svom terenu, a Banjalučani su nastavili sa sjajnim igrama i već su 15 utakmica u nizu bez poraza.

Borac je poveo u devetoj minuti golom Herrere, da bi Lukić u 18. minuti udvostručio prednost. Lukić je desetak minuta kasnije zabio novi gol za Borac.

Igrala se 40. minuta kada je Grahovac pogodio za 0:4 i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Inače, trener Sloge Meridian Vlado Jagodić dana nije mogao računati na suspendovane Tonija Jovića i Sinišu Dujakovića.

U današnjem susretu za domaće nisu igrali ni najbolji strijelac Vidić, zatim standardni prvotimci Redžić, Nikolić i Grabež te prvi golman Šćekić. Trener Jagodić je pred duel istakao da nekoliko prvotimaca ima virozu.

Rezervni golman Trako je bio na klupi, a svoj debi u tekućoj sezoni imao je ruski golman Guchmazov.

Ekipa Sloge se nakon 16 odigranih kola nalazi na petom mjestu sa 24 boda, dok je Borac prvi sa 39 osvojenih bodova.