Ekipe Hanse i Herthe odigrale su 0:0 u meču 12. kola 2. Bundeslige.

Novi bh. reprezentativac Haris Tabaković (29) odigrao je svih 90 minuta za momčad Herthe.

Tabaković je sa devet golova prvi strijelac lige nakon 12 odigranih kola.

Drugi bh. reprezentativac Smail Prevljak (27) igrao je od 51. minute za Herthu. Prevljak je u tekućoj sezoni postigao četiri gola.

Hertha je poslije ovog remija na 12. mjestu sa 16 bodova, dok Hansa zauzima 14. poziciju sa tri boda manje.

Ermin Bičakčić (33), koji je nedavno potpisao za Eintracht iz Braunschweiga, odigrao je svih 90 minuta u gostujućem porazu svoje ekipe od Hannovera sa 0:2.

Kunze i Halstenrberg su zabili golove za Hannover.

Fudbaleri Hannovera su trećeplasirani sa 21 bodom, a Eintracht je zadnji sa samo pet bodova.

Karlsruher, čiji je pomoćni trener Zlatan Bajramović (44), poražen je na domaćem terenu od Paderborna rezultatom 0:3.

Dva gola za goste zabio je Platte, a jednom je pogodio Grimaldi.

Karlsruher je trenutno na 16. poziciji sa 12 bodova, dok je Paderbon deveti sa 18.