Budući bh. reprezentativac Haris Tabaković (29) nastavio je sa sjajnim igrama i postigao dva gola za berlinsku Herthu.

Hertha je danas u meču 11. kola 2. Bundeslige savladala Paderborn sa 3:1, a Tabaković je već u 11. minuti doveo svoj tim u prednost.

Domaći su u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena povećali vodstvo zahvaljujući golu Kennyja.

Paderborn je smanjio na 2:1 u 47. minuti preko Muslije, a najljepši trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti.

Danas odlični Tabaković je petom matirao nemoćnog golmana Paderborna za konačnih 3:1.

Bio je to 10. gol Harisa ove sezone u dresu Herthe, a deveti u 2. Bundesligi. Trenutno je prvi strijelac lige.

Tabaković je odigrao cijelu utakmicu, dok je Smail Prevljak (27) zamijenjen u 55. minuti.

Hertha je trenutno sedma sa 15 bodova, a Paderborn se nalazi na 10. poziciji sa istim brojem bodova.