Dennis Hadžikadunić (24) odigrao je svih 90 minuta u pobjedi HSV-a nad Greuther Furthom rezultatom 2:0.

Bio je to meč 10. kola 2. Bundeslige, a domaći su poveli u 16. minuti preko Mefferta.

Igrala se četvrta minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Glatzel zabio za 2:0.

Gosti su mogli ublažiti poraz u 70. minuti, ali Hrgota nije iskoristio penal.

HSV je nakon ovog trijumfa drugi na tabeli sa 20 bodova, dok je Greuther Furth na 12. poziciji sa 12 bodova.

Fudbaleri Paderborna i St. Paulija odigrali su 2:2, a današnja utakmica neće ostati u najboljem sjećanju za našeg Nikolu Vasilja (27).

Vasilj je branio cijelu utakmicu za St. Pauli, ali je u već u osmoj minuti primio gol sa više od pola terena.

Muslija je majstorski lobovao našeg reprezentativca za prednost Paderborna.

St. Pauli je poravnao golom Eggesteina u 48. minuti, da bi Irvine u 78. minuti zabio gol za preokret i vodstvo gostiju.

Ipak, Bilbija u 82. minuti pogađa za 2:2 i donosi bod Paderbornu.

Ekipa St. Pauliaj je prva sa 20 bodova i jedina je bez poraza u ligi. Momčad Paderborna se nalazi na osmom mjestu sa 15 bodova.