Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) nastavila je sa sjajnom formom i osvojila srebrenu medalju na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Lana je večeras u finalu utrke na 200 metara delfin zauzela drugo mjesto sa vremenom 2:08.19.

Bolja od Lane bila je samo Yufei Zhang iz Kine sa vremenom 2:05.65.

U priloženom video materijalu pogledajte kako je Lana stigla do srebrene medalje.

Inače, naša fenomenalna plivačica će u Budimpešti nastupiti u još dvije discipline.

U subotu će plivati u kvalifikacijama u disciplini 50 metara delfin, a dan kasnije u kvalifikacijama na 100 metara delfin.

Podsjetimo, Pudar je nedavno osvojila bronzanu medalju na Svjetskom kupu u njemačkom Berlinu.

Prethodno je u septembru ove godine osvojila dvije zlatne i jednu srebrenu medalju na Svjetskom juniorskom prvnestvu u Izraelu.