Sloboda i Željezničar su večeras u Tuzli na stadionu Tušanj odigrali utakmicu 1/16 finala Kupa BiH, a domaći su slavili sa 1:0 i prošli u osminu finala.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, a trenutak odluke se dogodio u samom finišu.

U21 reprezentativac BiH Tarik Kapetanović je u 83. minuti zabio sjajan gol i ispostaviće se odveo Slobodu u osminu finala.

Zanimljivo da je Kapetanović u augustu ove godine iz Slobode prešao u Sarajevo, ali je odlučeno da će do kraja tekuće sezone igrati na posudbi u timu iz Tuzle.

Spomenimo da su izabranici Zlatana Nalića lideri u Prvoj ligi FBiH sa sedam pobjeda iz isto toliko odigranih mečeva.

S druge strane, Željezničaru je ovo bio peti vezani poraz.

Plavi su prije večerašnjeg duela doživjeli četiri uzastopna poraza u PL BiH.