Smail Prevljak (27) postigao je drugi gol u sezoni za berlinsku Herthu.

Hertha je u utakmici sedmog kola 2. Bundeslige pobijedila u gostima Kiel sa 3:2, a Prevljak je u 27. minuti zabio za vodstvo svog tima.

Prevljak, koji je danas igrao do 78. minute, je prije ovog meča na svom kontu imao gol i dvije asistencije.

Desetak minuta kasnije Hertha je stigla do novog gola, a strijelac je bio Bouchalakis.

Ipak, domaći su u nastavku zabili dva gola u razmaku od samo tri minuta i stigli do poravnanja.

Prvo je Pichler u 54. minuti smanjio na 1:2, da bi tri minute kasnije Skrzybski iz penala pogodio za 2:2.

Potencijalni Zmaj Haris Tabaković (29) je u 88. minuti promašio penal za Herthu, ali u 92. minuti je dosuđen novi penal koji je iskoristio Reese te donio trijumf gostima iz Berlina.