Večeras se igraju utakmice prvog kola Lige Šampiona u grupama A, B, C i D.

Grupa A:

Galatasaray i Kopenhagen su odigrali 2:2 u Istanbulu. Boey i Tete su pogađali za Galatu, dok su strijelci za Kopenhagen bili Elyounoussi te Goncalves u 58.

Ekipa Bayerna je u Minhenu u fantastičnom meču pobijedila Man. United rezultatom 4:3.

Sane, Gnabry, Kane i Tel su zabili golove za Bayern. Dvostruki strijelac za Man. Untied bio je Casemiro, a jedan gol je postigao Hojlund.

Grupa B:

U grupi B momčad Arsenala je razbila PSV rezultatom 4:0. Saka, Trossard, Jesus i Odegaard su pogađali za tim iz Londona.

Sevilla je na svom terenu odigrala 1:1 protiv Lensa. Ocampos je dao gol za Sevillu, dok je strijelac za goste iz Francuske bio Fulgini.

Grupa C:

Real Madrid je na domaćem terenu pobijedio Union Berlin rezultatom 1:0. Domaći su pobjede stigli golom Bellinghama u 95. minuti.

Druga utakmica ove grupe između Brage i Napolija okončana je pobjedom tima iz Napulja sa 1:2.

Napoli je do trijumfa stigao golom Di Lorenza te autogolom Niakatea, a jedini gol za Bragu zabio je Bruma.

Grupa D:

Benfica je u grupi D neočekivano izgubila od Salzburga rezultatom 0:2. Šimić i Gloukh su postigli golove za aktuelnog šampiona Austrije.

Svih 90 minuta za Salzburg odigrao je naš Amar Dedić (21) i nosio je kapitensku traku.

U drugom duelu ove grupe Real Sociedad i Inter su remizirali (1:1). Mendez je zabio gol za Sociedad, a Lautaro Martinez je bio strijelac za Inter.