Muharem Husković (20) postigao je dva gola za bečku Austriju protiv Legije.

Legia je u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalif. za Konf. ligu poražena na svom terenu od Austrije sa 1:2, a oba gola zabio je Husković.

Napadač bh. porijekla je počeo duel u startnoj postavi Austrije te pogađao u 11. i 56. minuti.

Husković trenutno igra za U21 Austriju, ali ima mogućnost nastupa za Bosnu i Hercegovinu

Sjajnu utakmicu večeras je odigrao i nekadašnji igrač Veleža i Sarajeva Bojan Letić (30).

Letić, koji igra na poziciji lijevog beka, postigao je gol u pobjedi azerbejdžanskog Sabaha nad beogradskom Partizanom od 2:0.

Bio je to duel trećeg pretkola kvalif za Konf. ligu, a Letić je postigao gol u 70. minuti.

Bivši U21 reprezentativac BiH je na terenu proveo svih 90 minuta u timu Sabaha. Siniša Saničanin (28) nije ulazio u ekipi Partizana.

Stjepan Radeljić (25) bio je strijelac u pobjedi Rijeke protiv ekipe B36 (3:1). Radeljić je odigrao cijeli meč, a od 77. minute za Rijeku igrao je i Silvio Ilinković (20).

Vedran Kjosevski (28) branio je u pobjedi Struge nad Hesperangeom (3:1), dok je Mateo Sušić (32) proveo svih 90 minuta u gostujućem trijumfu APOEL-a nad Dilom Gori (2:0).

Amer Gojak (26) nije ulazio na teren u ubjedljivoj pobjedi Ferencvaroša protiv Hamruna (6:1). Eldara Ćivića (27) i Muhameda Bešića (30) nije bilo u konkurenciji.