Željezničar je večeras na Grbavici u utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Konf. ligu odigrao 2:2 protiv Dinama iz Minska.

Gosti su vodili 0:2 do 85. minute, a onda je Haračić u zadnjih pet minuta postigao dva gola i spasio Želju od poraza.

Trener Plavih Nermin Bašić govorio je nakon susreta za My TV.

“Igrali smo protiv kompaktne i čvrste ekipe i primijeti se tih 14 takmičarskih utakmica iza njih. Gubili smo lopte na sredini terena gdje nismo smjeli.

Žao mi je što u prvom dijelu nismo krunisali dobru igru, a ostaje i žal što nismo više uspjeli ući u posjed lopte i mirniju igri. Pokazali smo mentalnu snagu i nismo se predavali. Osjettio se taj gol da visi u zraku. Igrali smo, pleli mrežu i stvarali akcije. Fenomenalan povratak u utakmicu.”

Bašić ističe da se njegov tim sa ovakvim pristupom ima čemu nadati i u revanšu.

“To je ta sreća. Odigrali smo samo tri pipremne utakmice, a u Europi morate iz polušanse davati golove. Morate iskoristiti i ono malo što vam se pruži.

S ovakvim mentalitetom i glavom se Željo može nadati čemu dalje. Igramo na neutralnom terenu, ostavit ćemo srce na terenu i pokušat ćemo obradovati navijače.”

Revanš utakmica između Dinama i Želje igra se za sedam dana u Bakuu.

Pobjednik ovog dvomeča će u narednoj fazi igrati protiv Neftchija iz Azerbejdžana.