Dinamo je u gradskom derbiju kao gost savladao Lokomotivu rezultatom 2:1, a pobjedonosni gol za aktuelnog šampiona Hrvatske zabio je naš Luka Menalo (26).

Debi na klupi Dinama imao je novi trener Igor Bišćan, ali njegova ekipa je nakon prvog poluvremena imala zaostatak.

Igrala se 35. minuta kada je Ibrahim pogodio za vodstvo Lokomotive.

Ipak, Dinamo u nastavku stiže do preokreta i pobjede.

Prvo je Ivanušec u 50. minuti poravnao rezultat, da bi Menalo u 79. minuti postigao gol i donio tri boda Dinamu.

Luki, koji je večeras igrao od 72. minute, je ovo bio drugi gol ove sezone. Bh. reprezentativac je dodao i tri asistencije.

Menalo kod bivšeg trenera Čačića nije dobio previše prilike za igru, a nadamo se da će kod Bišćana imati mnogo veću minutažu.

Dinamo je trenutno lider u Hrvatskoj sa 63 boda i ima devet bodova više od drugog Hajduka.

Lokomotiva se nalazi na osmoj poziciji sa 33 boda.