Potencijalni bh. reprezentativac Nermin Zolotić (29) i aktuelni Zmaj Vladan Danilović (23) bili su akteri sjajnog meča četvrtfinala Kupa Portugala između Casa Pie i Nacionala.

Nacional je nakon produžetaka slavio sa 5:2 i plasirao se u polufinale.

Casa Pia, za koju je Zolotić odigrao cijeli susret, je od 17. minute ostala sa igračem manje jer je Nunes morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Gosti su brojčanu prednost iskoristili u 44. minuti i poveli golom Estevesa. Isti igrač je u 46. minuti zabio novi gol.

Ipak, fudbaleri Casa Pie se nisu predavali i uspjeli su doći do poravnanja i produžetaka.

Prvo je Costa Pinto u 53. minuti smanjio rezultat, da bi Rafael Martins u 80. minuti izjednačio i odveo duel u produžetke.

U četvrtoj minuti prvog produžetka dosuđen je penal za Nacional, a siguran sa bijele tačke bio je Danilović.

Danilović je igrao do 104. minute za Nacional, a ovo mu je bio peti gol u sezoni. Tri je zabio u drugoj portugalskoj ligi, dok je dva puta pogađao u Kupu.

Gomes je u 105. minuti iz novog penala povećao prednost Nacionala, a konačnih 5:2 postavlja Esteves u 108. minuti.

Nacional će u polufinalu igrati protiv Benfice ili Brage.