Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Brnu od Mađarske sa 2:3 u susretu drugog kola grupe 4 glavne runde kvalifikacija za EURO, saopšteno je iz Fudbalskog saveza BiH.

Bh. tim je prvi došao do prednosti golom Branke Bagarić u 10. minuti, a Amina Mujanović u 14. i Ajla Zukić u 17. mnuti postižu autogolove za preokret Mađarske.

Slavica Glavota u 19. minuti poravnava na 2:2, a pogodak za pobjedu Mađarica postiže Zsuzsanna Folk u 26. minuti.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupile: Nikolina Todorić, Slavica Glavota, Merima Alibašić, Branka Bagarić, Nikolina Vujadin, Iman Šljivo, Sara Brkić, Dejana Marković, Marija Damjanović, Vesna Njeguš, Arijana Ćesko, Emina Trumić, Amina Mujanović, Ajla Zukić.

Mađarska je na tabeli prestigla bh. tim i ima 4 boda, dok Zmajice imaju 3.

Večeras u 19:00 sati na programu je drugi meč grupe između Slovačke i domaćina turnira Češke.

Naše reprezentativke će se u trećem kolu sastati sa Slovačkom 22. oktobra u 14:00 sati.