Ekipe Eupena i Cercle Bruggea naših Smaila Prevljaka (28) i Dine Hotića (27) ostvarile su pobjede u okviru 13. kola belgijske Jupiler lige.

Prevljak je odigrao svih 90 minuta u trijumfu Eupena nad Leuvenom rezultatom 4:2.

Cook, Peeters, Ndri i Magnee su pogađali za Eupen, dok je oba gola za goste zabio Gonzalez.

Smail je u tekućoj sezoni nastupio u 11 mečeva u Belgiji, zabio dva gola te dva puta asistirao.

Eupen je trenutno na 13. mjestu sa 12 bodova.

Dino Hotić igrao je do 70. minute u gostujućem trijumfu Cercle Bruggea nad Searingom od 2:0. Popović je posigao pobjedonosni gol za Cercle Brugge.

Hotiću je ovo bio 13. nastup ove sezone, a zabio je tri gola i jednom asistirao.

Fudbaleri Cercle Bruggea se nalaze na 12. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Spomenimo i da je Kortrijk, koji sa klupe predvodi Adnan Čustović (44) odigrao 2:2 u gostima protiv Charleroija.