Reprezentacije Finske i BiH od 18,00 sati u Helsinkiju igraju utakmicu prvog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Finska igra u sastavu: Hradecky, Alho, L. Vaisanen, Ivanov, O'Shauhgnessy, Uronen, Nissila, Kamara, Schuller, Lod i Pukki.

Za BiH od prve minute igraju: Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Hadžiahmetović, Pjanić, Prcić, Stevanović, Krunić i Džeko.

Meč u Helsinkiju sudi Nicholas Walsh iz Škotske.

Susret je u direktnom TV prijenosu na kanalu BHT1.

Utakmica u Helsinkiju je počela!

3. minuta: Pjanić izvodi slobodan udarac, ali Krunić se nije najbolje snašao.

4. minuta: Ivanov je dobio žuti karton nakon što je žestoko faulirao Kolašinca.

5. minuta: Pjanić je centrirao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi u korner. Pjanić izvodi korner, međutim nije bilo opasnosti po gol Finaca.

11. minuta: Pjanić je pokušao uposliti Stevanovića, ali golman Hradecky je na kraju bio brži od našeg krilnog napadača.

14. minuta: Velika greška u našoj odbrani, ali dva udarca finskih fudbalera su izblokirana i lopta je otišla u korner.

15. minuta: Finci su postigli gol, međutim gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

17. minuta: Džeko je šutirao preko gola Finaca.

22. minuta: Bez golova u Helsinkiju, ali i bez izglednih prilika.

26. minuta: Pjanić je izveo drugi korner za BiH, međutim nije bilo opasnosti.

27. minuta: Gazibegović je centrirao, ali Hradecky hvata loptu ispred Džeke.

28. minuta: Finci su izveli korner, ali nema promjene rezultata.

31. minuta: Uronen šutira visoko preko gola Šehića.

35. minuta: Kolašinac je bio u odličnom prodoru, ali je na kraju veoma loše centrirao i lopta odlazi u aut.

37. minuta: Najbolja šansa na utakmici! Pjanić je šutirao, ali njegov šut je izblokiran i bit će korner za naš tim. Pjanić je ubacio iz kornera, a Džekin udarac odlazi preko gola.

40. minuta: Pukki je sjajno šutirao, ali Šehić brani i lopta ide u korner.

41. minuta: Nissila je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Krunićem.

43. minuta: Šehić u dva navrata zaustavlja pokušaje Finaca.

45. minuta: Penal za Finsku. Glavni sudija je nakon pregledavanja VAR-a pokazao žuti karton Prciću zbog igranja rukom i dosudio jedanaesterac za domaće.

45. minuta: Finska vodi 1:0. Pukki je pogodio iz penala za prednost domaćih.

Počelo je drugo poluvrijeme.

46. minuta: Pukki je imao veliku šansu, ali je šutira pored gola.

50. minuta: Finci su izveli korner, međutim nije bilo opasnosti po Šehića.

51. minuta: Gazibegović je centrirao, ali Krunić je napravio prekršaj u napadu.

56. minuta: Amer Gojak ulazi umjesto Miralema Pjanića, dok će Luka Menalo zamijeniti Radeta Krunića.

59. minuta: Gojak je šutirao, ali lopta odlazi u korner. Gojak je izveo korner, međutim lopta odlazi u gol aut.

61. minuta: Lam i Taylor ulaze umjesto Schullera i Nissile u selekciji Finske.

66. minuta: Golman Finske brani udarac Menala.

67. minuta: Dino Hotić ulazi na teren umjesto Jusufa Gazibegovića.

68. minuta: Dva kornera za naš tim, ali bez promjene rezultata.

69. minuta: Udarac Džeke ide preko gola.

70. minuta: Lam je faulirao Gojaka i zaradio žuti karton.

72. minuta: O'Shaughnessy je zaustavio Gojaka i dobio žuti karton.

73. minuta: Hotić je napravio prekršaj nad Pukkijem i dobio žuti karton.

78. minuta: Uronen šutira visoko preko gola Šehića.

81. minuta: Gojak je centrirao iz slobodnog udarca, ali Džekin udarac brani golman Finske.

82. minuta: Prevljak ulazi umjesto Hadžiahmetovića.

84. minuta: Menalo je šutirao, ali brani Hradecky bez problema.

90. minuta: Udarac Menala brani golman Finske.

93. minuta: Prevljak je zabio za 1:1!