U okviru 26. kola Premijer lige BiH Olimpik je dočekao Zrinjski, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka gosti su slavili sa 3:0.

Zrinjski je poveo u osmoj minuti nakon što je Filipović lijepo pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara. Olimpik je nakon toga imao nekoliko dobrih situacija, ali Čurjurić i Osmanović nisu imali sreće i dovoljno koncentracije.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena Plemići dolaze do drugog gola i rješavaju pitanje pobjednika. Filipović je ubacio iz prekida, a Magdić zatresao mrežu Vukova.

Konačnih 0:3 postavio je u 91. minuti Ivančić nakon nesebičnog dodavanja Todorovića.

Zrinjski se ovom pobjedom probio na treće mjesto na tabeli i prišao prvoplasiranom Sarajevu na četiri boda, te drugom Borcu na dva boda zaostatka. Olimpik je ubilježio drugi uzastopni poraz i trenutno su pretposljednja ekipa na tabeli.

U narednom kolu Zrinjski dočekuje Sarajevo, a Olimpik će u goste Željezničaru.