Juniori Sarajeva izborili su plasman u finale Kupa prijateljstva (igra se na Zlatiboru) nakon što su u polufinali bolji od novosadske Vojvodine.

Nakon regularnih 80 minuta igre (igra se dva puta po 40 minuta) rezultat je glasio 1:1, da bi mlade nade Sarajeva bile uspješnije u izvođenju penala i plasirale se u finale (4:2 nakon penala).

Sarajevo je povelo golom Salčina u 27. minuti.

Ipak, Vojvodina je izjednačila u 64. minuti golom Savića.

S obzirom da do kraja susreta nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kojima su bili uspješniji juniori Sarajeva.

Za Sarajevo sa bijele tačke pogađali Islamović, Salčin, Bešić i Dervišagić.

Zukić i Savić su bili precizni za Vojvodinu, dok su Nešković i Bjeković pogodili prečku.

Za Sarajevo su igrali: Dizdarević, Bradarić, Bešić, Kadrić, Dervišagić, Salčin, Junuzović, Nikolić, Islamović, Đokanović i Jašarević. Priliku u nastavku su dobili Konjalić, Nargalić i Alić.

Za momčad Vojvodine su nastupila i dva omladinska reprezentativca BiH i to Luka Kačevenda te Dobrica Tegeltija.

Izabranici Dženana Uščuplića će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Partizan – Espanyol.