Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je 1:0 od Meksika jutros rano u američkom San Antoniu.

Prijateljsku utakmicu odlučio je gol Ayale iz 65. minute.

Meksiko je krenuo agresivno od prve minute u utakmicu, ali naša neuigrana reprezentacija do kraja prvog poluvremena uspijeva uz puno trčanja i borbe solidno parirati kvalitetnijem protivniku.

Kapiten Haris Medunjanin kako smo i najavili ovu utakmicu odigrao je na poziciji stopera i vrlo dobro se snašao.

U drugom dijelu utakmice još više do izražaja dolazi razlika u kvaliteti, pa Meksiko kontroliše utakmicu, što krunišu golom Ayale za 1:0.

Zmajevi su utakmicu završili sa deset igrača jer je u 83. minuti drugi žuti karton dobio Almir Bekić.

Gledajući objektivne okolnosti naše repezentacije na američkoj turneji, ali i činjenicu da reprezentaciju Meksika koja je učesnik SP 2018 čine igrači koji su u takmičarskoj formi, selektor i navijači mogu biti zadovoljni prikazanim.

Posebna korist utakmica protiv SAD i Meksika svakako je afirmacija igrača iz mlade reprezentacije BiH, ali i pojedinih starijih igrača iz Premijer lige BiH i inostranstva koji će sasvim sigurno konkurisati za kvalifikacione utakmice.