Prvu utakmicu 22. kola Premijer lige BiH večeras su na “Koševu” odigrali Sarajevo i Čelik, a meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1.

Nastupe u pomenutom susretu su osim našeg A reprezentativca Gojka Cimirota upisala još četiri mlada reprezentativca.

Domaći fudbaleri su u 19. minuti stigli do vodstva preko Leon Benka koji je dobro snašao u protivničkom šesnaestercu. Izjednačenje je uslijedilo u 59. minuti kada je lijep gol postigao rezervista Nikola Simić svega nekoliko trenutaka nakon ulaska na teren.

Bh. reprezentativac Gojko Cimirot je utakmicu započeo od prve minute, ali je zamijenjen zbog povrede nakon 34 minute igre. Umjesto njega je ušao Marko Mihojević mladi reprezentativac BiH. Pored pomenute dvojice u početnoj postavi Sarajeva je zaigrao i mladi “Zmaj” Samir Radovac.

U redovima Čelika dobre partije su pružili U-21 reprezentativci Renato Gojković i  Dženan Bureković.

Ekipa Sarajeva se ovim kiksom udaljila od titule prvaka BiH i trenutno za Širokim Brijegom zaostaju dva boda i imaju utakmicu više.