Fudbaleri Sturma večeras su u Grazu u okviru 23. kola austrijske Bundeslige ugostili bečku Austriju.

Bio je ovo duel starih rivala i timova koji se bore za mjesta koja osiguravaju izlazak na europsku scenu naredne sezone.

Mreže su mirovale sve do 59. minute kada su gosti preko rezerviste Grundwalda stigli do vodstva od 0:1. Grunwald je na terenu proveo nešto manje od pet minute prije postizanja gola.

Slična situacija desila se na drugoj strani. Piesinger je ušao u igru u 67. minuti, a već tri minute kasnije postigao je gol za poravnanje.

No, to nije bilo sve. Pomenuti rezervista je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao svoj drugi gol na utakmici kojim je Sturmu obezbijedio pobjedu.

Naš reprezentativac Anel Hadžić je odigrao svih 90 minuta u ovom susretu.

Sturm je trenutno peti na tabeli sa bodom manje od četvrtoplasiranog Wolfsbergera. Upravo protiv njih Sturm igra narednu utakmicu.