Hajduk i Rijeka večeras su u splitskom pregrađu Dugopolju remizirali rezultatom 1:1.

U početnim postavama oba tima bili su naši reprezentativci. Avdija Vršajević i Tino Sven Sušić od prve minute igrali su za Hajduk, a sa druge strane prvo ime Rijeke bio je potencijalni reprezentativac Zoran Kvržić.

Hajduk dolazi u vodstvo u 20. minuti. Vršajević centrira loptu, a Lešković igra rukom za penal za Hajduk koji “panenkom” realizira Caktaš.

Konačnih 1:1 postavio je Zoran Kvržić. U 64. minuti nakon duge lopte Mate Jajala odbrana griješi, naš reprezentativac stvara sam sebi prostor za šut i zabija. Bio je ovo drugi gol u nizu za Kvržića, nakon što je tokom sedmice pogodio protiv Seville u Europa Ligi.

Vršajević je za nastup dobio ocjenu 6,5, Sušić 6, a Kvržić 7. Rijeka je nakon 11 kola drugi tim prvenstva sa 25 bodova, a Hajduk treći sa devet bodova manje.

Raspoloženi brzonogi i efikasni Zoran Kvržić ponovo se dobrim igrama u Europa Ligi i HNL-u nameće selektoru Safetu Sušiću za poziv u reprezentaciju.