Fudbaleri Sarajeva su u derbi susretu sedmog kola Premijer lige BiH na svom terenu pobijedili banjalučki Borac sa 4:2 i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Sarajevo je povelo u 16. minuti kada je Danilović nespretno pogodio svoju mrežu.

Ipak, gosti su se vratili i preko Ziljkića u 37. minuti poravnali rezultat na 1:1.

Borac je kompletno drugo poluvrijeme igrao bez Milojevića, koji je u 46. minuti napustio teren zbog dva žuta kartona.

Iako su imali igrača manje, igrači Borca su golom Danilovića u 72. minuti izjednačili na 2:2.

Dvije minute kasnije Tatar postiže fantastičan gol i donosi novu prednost Sarajevu, a isti igrač u 90. minuti postavlja konačnih 4:2.

Sarajevo je trenutno prvo na tabeli sa 14 bodova, dok je Borac treći sa dva boda manje.