Osam golova na dva susreta grupe H

Večeras su na programu bile utakmice petog kola grupne faze Europa lige, a čak osam golova je postignuto u grupi H.

Gent je na svom terenu remizirao sa Bragom odigravši 2:2.

Braga je povela preko Stoiljkovića u 14. minuti, da bi Coulibaly izjednačio u 32. minuti meča.

Četiri minute kasnije, Hassan ponovo dovodi goste u vodstvo, a konačnih 2:2 postavlja naš Danijel Milićević u 40. minuti.

Milićeviću je odigrao svih 90 minuta za Gent i ovo mu je bio treći gol u Europa ligi ove sezone.

U drugoj utakmici grupe H, Shakhtar je deklasirao Konyaspor sa 4:0.

Dentinho, Eduardo, Bernand i Bardakci (autogol) su bili strijelci za Shakhtar.

Amir Hadžiahmetović je proveo svih 90 minuta na terenu u timu Konye, Deni Milošević je igrao do 63. minute, dok je Riad Bajić ušao u igru u 82. minuti.

Shakhtar je prvoplasirani na tabeli sa maksimalnih 15 bodova, Braga ima šest, Gent pet, a Konya je posljednja sa jednim bodom.