Bh. stoper bio strijelac izjednačujućeg gola svoje momčadi

U susretu petog kola grupe “B” Europa lige, Astana je nakon preokreta slavila protiv APOEL-a s 2:1.

Gosti su poveli u 31. minuti golom Efrema, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije ostali bez isključenog Efrema, koji je dobio direktan crveni karton.

Poravnanje domaćinu u 59. minuti donio je bh. reprezentativni stoper Marin Aničić (27), pogodivši nakon velike greške golmana gostiju.

Prvak Kazahstana je do kraja iskoristio brojčanu nadmoć na terenu i slavio pobjedu, za koju je u 84. minuti pogodio Despotović.

Aničić je odigrao cijeli meč za svoj tim, a pred kraj susreta je uspio zaraditi i žuti karton.

Astana poslije ove pobjede ima pet bodova i nalazi se na trećem mjestu iza Olympiakosa, kojeg večeras očekuje dvoboj s Young Boysom.