Tri titule Premiershipa, titula Primere, trofeji evropskog Super kupa i Svjetskog klupskog prvenstva i čak tri trofeja elitne Lige prvaka imao je Ronaldo u svom CV-u, ali prazno je bilo mjesto za trofej s reprezentacijom Portugala. Sada je dodao i jedan takav trofej nakon što je osvojio Evropsko prvenstvo u Francuskoj, piše Klix.ba.
Zaplakao je mnogo ranije od očekivanog. U 23. minuti kada je sjeo na travu i signalizirao: “Ne mogu”. Uplakan je iznesen sa terena, a zamijenio ga je Quaresma.
Ipak, Portugal je i bez njega hrabrom i požrtvovanom igrom uspio doći do pobjede nakon što je rezervista Eder golom u 109. minuti presudio domaćinu Francuskoj. Slavlje je moglo početi, Portugal je osvojio prvi veliki trofej u svojoj historiji, a kapiten tog Portugala je Ronaldo.
Prije osvojenog trofeja s Portugalom, Ronaldo je osvojio 17 klupskih trofeja igrajući za Manchester United (2003-2009) i Real Madrid (od 2009.).
Prilikom silaska niz stepenice nakon dodjele pehara, Ronaldo je imao priliku susresti se sa osobom koja je ostavila možda i najveći utjecaj na njegovu fudbalsku karijeru – Sir Alexom Fergusonom.
Legendarni trener Manchester Uniteda doveo je Ronalda na Old Trafford na ljeto 2003. godine i od tada do danas Ronaldo je počeo osvajanje svih maloprije navedenih trofeja. Stoga i ne čudi zašto Ronaldo Fergusona zove “svojim drugim ocem”, prenosi Klix.ba.
(Reprezentacija.ba)
HŠK Zrinjski Mostar
NK Široki Brijeg
FK Borac Banja Luka
FK BSK Banja Luka
FK Željezničar Sarajevo
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Como 1907
AC Milan
Austrija
BiH
Rumunija
Kipar
San Marino