Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca i kiparskog šampiona APOEL-a danas su u Užicama odigrali prijateljski meč koji je okončan rezultatom 1:1.

Feđa Dudić (41), trener Radničkog, je od prve minute šansu dao Besimu Šerbečiću (26) i Mehmedu Ćosiću (27).

Treći bh. fudbaler Samir Zeljković (26) igrao je u drugom poluvremenu za tim iz Kragujevca.

Od prve minute za APOEL nastupio je Mateo Sušić (33).

Strijelac za Radnički u današnjem dvoboju bio je Ristić u 19. minuti, dok je gol za APOEL zabio Marquinos u 76. minuti sa bijele tačke.

Radnički će 12. jula protiv Mladosti iz Lučana imati posljednju provjeru pred nastup u Europi.

Izabranici Feđe Dudića će u drugom pretkolu kvalif. za Konf. ligu igrati protiv pobjednika duela Mornar (Crna Gora) – Dinamo Tblisi (Gruzija).

Prva utakmica drugog pretkola igra se 25. jula, a revanš je 1. augusta.