Sarajevo je večeras na Koševu u susretu 22. kola PL BiH odigralo 2:2 protiv Igmana.

Bordo tim je do 85. minute gubio sa 0:2, ali je uspio izbjeći peti uzastopni poraz.

Trener Sarajeva Simon Rožman je nakon susreta govorio za Arena Sport.

Prvo poluvrijeme smo imali jako puno situacija u zadnjoj trećini gdje bismo mogli biti mirniji. Stativa te još dvije ili tri situacije. Penal apsolutno nije postojao. Žele nas demoralizirati do kraja. Momci dobro rade i sretan smo da smo nekako došli do boda. Imali smo i dvije prilike da utakmicu riješimo u svoju korist“, kazao je Rožman i dodao:

“Očito je se trudimo i da dolazimo do situacija za gol. Imali smo nekih 25 šuteva na gol i posjed lopte. U posljednje vrijeme ne dozovoljavamo protivnicima puno šuteva, ali sve ide u gol. Za četiri dana imamo novi susret i vjerujem da će nas rezultat nagraditi.”

Rožman je nedavno dobio i podršku čelnih ljudi Sarajeva, a dobio je pitanje da li mu i dalje vjeruju u klubu.

To je pitanje za njih. Tu se svašta dešava. Primam udarce sa svih strana. Vidjet ćemo za nekoliko dana šta će biti.”

Sarajevo je nakon ovog remija peto na tabeli sa 34 osvojena boda.

Bordo tim već u srijedu igra revanš meč četvrtfinala Kupa BiH protiv Borca.

Prva utakmica u Banjoj Luci okončana je rezultatom 0:0.