Željo je večeras na Grbavici u najvećem bh. derbiju razbio Sarajevo sa 3:0.
Bio je to meč 21. kola PL BiH, a trener Plavih Bruno Akrapović je nakon meča govorio za Arena Sport.
“Fenomenalna pobjeda. Momci su ostavili srce na terenu. Bili su agresivni, oduzimali lopte koje su bile važne za nas. Mogu biti zadovoljan. Protivnici se nisu mogli navići naš sistem, a momci su bili fenomenalni”, rekao je Akrapović i posebno pohvalio dvostrukog strijelca Galića:
“Radujem se zbog Galića. Imao je tmurno vrijeme. Nije lako uhvatiti formu i zbog toga smo igrali ove prijateljske utakmice.”
Trener Plavih je kazao i da je nakon svakog gola napravio klizeći start.
“Napravio sam poslije svakog gola klizeći start, tako da sam uklizao tri puta. Derbi je prošao kako sam samo mogao sanjati. Pozdravljam publuiku koja nas je vodila od početka do kraja.”
Inače, bila je ovo prva pobjeda za Akrapovića na klupi tima sa Grbavice.
Željezničar je trenutno osmi na tabeli sa 23 boda.
Plavi u narednom kolu gostuju posljednjoj Zvijezdi.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino